Батьківський комітет класу

Батьківський комітет класу — це об'єднання батьків, діяльність якихспрямована на всебічне сприяння педагогічному колективові вчителів,які працюють із класом, класному керівникові, співпраці родини ташколи на користь учнів класу.

· Батьківський комітет обирається на батьківських зборах на початку навчального року терміном на один навчальний рік. До батьківського комітету класу можуть бути обрані батьки будь-якого учня класу за їхнім бажанням або згідно з пропозицією більшості учасників батьківських зборів.

· Голова батьківського комітету обирається з числа членів батьківського комітету на першому засіданні.

· Про свою діяльність батьківський комітет звітує перед батьківськими зборами.

· Збори батьків мають право вимагати від батьківського комітету позачергового звітування, якщо існують підстави для сумнівів у діях останнього.

· Батьківський комітет класу бере участь у засіданнях ради школи шкільних конференціях, зустрічах батьківських комітетів класів з шкільною адміністрацією.

Батьківський комітет класу зобов'язаний:

- допомагати класному керівникові в налагодженні контакту з колективом батьків;

-залучати батьків до спільної діяльності з дітьми;

- впливати на формування культури батьківського спілкування;

- за необхідності бути посередником між родиною, школою, громадськими організаціями;

- стимулювати ініціативність і відповідальність у вихованні підростаючого покоління;

- висувати пропозиції щодо поліпшення освітньо-виховного процесу в школі;

-дотримуватися етичних норм у спілкуванні з педагогами, учнями та батьками школярів.

Батьківський комітет має право:

- брати активну участь в організації освітньо-виховного процесу класу;

- допомагати класному керівникові та школі в придбанні підручників і посібників.

- разом із класним керівникомза необхідностівідвідувати учнів удома;

- висловлювати свій погляд на проведення класних заходів;

- разоміз класним керівником впливати на безвідповідальних батьків;

- проводити бесіди з проблемними учнями;

- підтримувати тісний контакт із правоохоронними органами та громадськими організаціями з метою захисту прав та інтересів дитини і родини. За необхідності залучати фахівців різних галузей для розв'язання проблем сімейного виховання.