СТАТУТ

«РАЙДУГА»

Ліцею "Перспектива"

Розділ І. Загальні положення

1.1. Учнівське самоврядування Ліцею "Перспектива" регламентує свою діяльність на підставі нормативно-правових актів: Конституції України, Всесвітньої декларації про права дитини, Законів України “Про освіту”, “Про громадські організації”, Статуту ліцею.

1.2. Офіційною назвою органу учнівського самоврядування Ліцею "Перспектива" є учнівська президентсько-парламентська республіка (УППР) «Райдуга», яка є добровільним самостійним, демократичним об'єднанням учнів, що об’єднує на добровільних засадах учнів закладу задля сприяння створенню умов прозорості, чесності та відкритості навчального процесу та забезпечення захисту прав та інтересів учнів та їхню участь в управлінні Ліцею "Перспектива" Троїцької селищної ради

1.3. Учнівське самоврядування пропагує дружні взаємини та співпрацює з різними громадськими об’єднаннями на принципах взаємоповаги і незалежності; співпрацює з педагогами і батьками.

1.4. УППР «Райдуга» діє на принципах:

- законності;

- демократизму та гласності;

- колегіальності;

- незалежності та самоврядування;

- рівноправності усіх її членів;

- добровільної участі учнів у всіх видах діяльності учнівської республіки;

- вільного доступу учнів до інформації про діяльність учнівської республіки;

- співпраці з адміністрацією школи та громадськими організаціями.

Розділ ІІ. Мета та завдання учнівського самоврядування

2.1. Метою учнівського самоврядування є формування в учнів почуття господаря ліцею, класу, вміння співпрацювати на принципах партнерства, гласності, демократизму, сприяння створенню умов прозорості, чесності та відкритості навчального процесу.

2.2. Усебічно розвиватися, самовдосконалюватися. Самореалізовуватися на благо собі, своїм ровесникам, ліцею, своїй родині, малій батьківщині, народів України.

2.3. Забезпечувати і захищати права та інтереси учнів на основі виконання правил і законів закладу.

2.4. Формувати почуття відповідальності, свідоме ставлення до участі кожного у вирішенні важливих справ життя гімназії, оволодівати наукою управління.

2.5. Сприяти реалізації інтересів, можливостей, бажань дітей.

2.6. Прагнути узгодженості й балансу інтересів між учнями і дорослими.

2.7. Рішення, які приймаються УППР носять обов’язковий характер для учнів Троїцького ліцею.

2.8. Керівництво закладу сприяє і створює необхідні умови для ефективної діяльності та розвитку учнівського самоврядування, а також не заважає роботі його органів.

2.9. Мета, завдання, права та обов’язки УППР визначаються цим Статутом та узгоджується з адміністрацією закладу.

2.10. Символами учнівського самоврядування Троїцького ліцею є прапор, герб, гімн та емблема учнівського самоврядування.