Перший дзвоник - це завжди хвилююча подія!

День Знань — це особливе свято! Адже воно знаменує початок нових знань, досягнення нових успіхів на шкільній ниві. Це зустріч з друзями і вчителями, радість від спілкування, знайомство з новими навчальними предметами, пізнання невідомого і цікавого.Перший дзвоник - це завжди хвилююча подія, особливо для наймолодших учнів — першокласників. Цього року для 41-го першокласника, які переступили поріг ліцею, розпочнеться цікаве шкільне життя, перший навчальний рік, перший дзвоник, перший урок, перша вчителька.Для одинадцятикласників цей навчальний рік буде останнім і вирішальним, він прокладе межу між дитинством і дорослим життям. Сьогодні випускники востаннє переживають зустріч з першим шкільним дзвоником, бо через рік розлетяться, мов пташенята, по білому світу, щоб вчитися і працювати, щоб йти дорогами праці і звитяги, дорогами своїх батьків та дідів, і торуватимуть власні шляхи, щоб творити свою Державу.День знань цього року пройшов організовано та злагоджено, радуючи школярів, батьків і, звичайно, вчителів яскравими осінніми квітами та святковими урочистостями з нагоди початку нового навчального року.У черговий раз школа гостинно відчинила для учнів свої двері і запросила у просторі і затишні класи, щоб набиралися мудрості і знань, щоб наповнювали своє серце любов’ю і добротою, щоб вчилися долати труднощі і впевнено крокувати до своєї мети.Всього, що вмієш, і всього, що знаєш, за плечима не носити. Не лінуйтеся і не зупиняйтеся на досягнутому, розвивайте свої таланти, творчість, здібності. Учіться бути мудрими, добрими і людяними. Виростайте справжніми людьми!

Читання – це не тільки розвиток почуттів і особистості, але й, перш за все, велике задоволення.

Ти ростеш і світ навколо стає складнішим. Ти зіштовхуєшся з питаннями, на які навіть дорослі не завжди готові відповісти. Тим не менш, важливо, мати когось, із ким можна поділитися своїми сумнівами та секретами. І тоді на допомогу приходить книжка. Кожен із нас, напевно, ловив себе на думці: «Ця книжка була написана про мене!». І улюблений персонаж несподівано виявлявся схожим на тебе. Він відчував ті ж проблеми і вирішував їх із гідністю. І був ще один персонаж – він не схожий на тебе, але ти хочеш наслідувати його, хочеш бути сміливим і винахідливим, як він.
Читання – це не тільки розвиток почуттів і особистості, але й, перш за все, велике задоволення.
І саме для цього автори дитячих книжок пишуть свої рукописи.
Сьогодні, 2 квітня, у день народження Г. Х. Андерсена, відзначають Міжнародний день дитячої книги. Свято існує з 1967 року за ініціативи та підтримки Міжнародної ради з дитячої книги (IBBY) — некомерційної організації, що вже понад півстоліття займається літературою для дітей та юнацтва.
Подивіться як цей день відзначали учні початкових класів Троїцького ліцею разом із своїми вчителями Істоміною О.В., Піляшенко С.М.,Полстянкіною І.Є., Пономаренко О.І.

Шевченківські дні у Троїцькому ліцеї стали традиційними.

Але кожна традиція має свій розвиток. Так у цьому році цікавим і захоплюючим стали поетичні світлини. Учні 3-Б класу читають поезії Т.Г.Шевченка у залах Троїцького краєзнавчого музею Витоки. Слова щирої подяки працівникам музею за гостинність і співпрацю.

Минуло 205 років з дня народження славного сина України

Але в багатьох українських родинах ви побачите прикрашений вишитим рушником портрет Кобзаря. Він як член сім’ї, як найдорожча людина.
Минають віки, стираються написи на камені, тліють книги, але слово Шевченка – житиме вічно. Вивчаймо його, думаймо над його істиною, виконуймо його заповіти, які посилав він синам свого народу.
Учні 3-Б класу із задоволенням декламують вірші великого поета. А коли опиняєшся у залах Троїцького районного історико-краєзнавчого музею ВИТОКИ, то неначе потрапляєш у реальну історичну роковину. Здається, що вірші Кобзаря є частиною життя і буття. Тому учні ліцею тут часті гості.
Дякуємо за гостинність працівникам музею і нашому головному режисеру Ільмінському О.М. за можливість зробити подорож по творчих шляхах великого поета. А завдяки учительці Полстянкіній І.Є. така подорож буде не останньою.

Свято учнів та батьків

18 квітня 2019 року Троїцький ліцей гостинно зустрів батьків, які завітали на День відкритих дверей. Програма зустрічі з батьками була насиченою та цікавою. Відкрили свято учні 9 класів привітанням запрошених. Директор ліцею Меніна Галина Михайлівна подякувала батькам за плідну співпрацю з навчальним закладом, небайдуже ставлення до навчально – виховного процесу, виховання підростаючого покоління. Лємзякова І.Є., заступник директора з НВР, презентувала батькам зміни, які відбуваються у навчальному закладі щодо оновлення матеріально – технічної бази , ознайомила батьків з нормативними документами щодо закінчення навчального року, особливостями проведення ДПА у 2018-2019 навчальному році. Із великим задоволенням батьки відвідали урок фізики з теми « Дисперсія» ( учитель Шматова І.М.) , на якому учні продемонстрували знання як теоретичного матеріалу, так і навички практичного використання набутих знань. Із використанням мультимедійної дошки учні під керівництвом учителя англійської мови Старостенко В.Л. запросили батьків поринути у світ професій, довели, що вони готові до свідомого вибору професій. Психологом ліцею Борзіловою Т.О. було проведено практичне треніногове заняття «Роль сім’ї у формуванні особистості». Батькам було надано практичні корисні поради. Завершилося свято спільним фото батьків, учнів, учителів на згадку. До нових зустрічей у стінах ліцею!

З 04.03 по 11.03.19 року у Троїцькому ліцеї був проведений тиждень української мови та літератури.


Метою всіх проведених заходів було: актуалізувати та поширити раніше набуті знання з української мови та літератури, збагатити словниковий запас, розвивати творчі здібності, естетичні смаки, мовлення й мислення учнів, сприяти формуванню високоморальної особистості, виховувати інтерес до народних традицій, повагу та любов до української мови, розуміння її краси.
В останній день тижня були підведені підсумки мовознавчої квест-гри "У царстві рідної мови", у якій брали участь учні 5-11 класів.
Учителі української мови висловили щиру подяку всім учасникам в організації та проведенні тижня.

З 25.02.2019 по 01.03.2019 у Троїцькому ліцеї був проведений тиждень іноземних мов

Іноземна мова – це не просто навчальний предмет, це-скарбниця іншомовної культури. Згідно із планом роботи навчального закладу у Троїцькому ліцеї з 25.02.2019 по 01.03.2019 тривав тиждень іноземних мов. Тиждень пройшов у формі квесту.

Квест дозволяє розвивати активне пізнання , сприяє розвитку мислення , допомагає долати труднощі , уміти застосовувати знання на практиці у нестандартних ситуаціях.

Тиждень вдався насиченим , цікавим і головне :комунікативно спрямованим. Дякуємо нашим учням за активну участь у проведенні заходів.

Указом Президента України 20 лютого визначено Днем Героїв Небесної Сотні.

Щорічно в цей день по всій Україні вшановують пам'ять людей, які загинули під час Революції Гідності. Цього ж дня на головній площі країни відбулося прощання із загиблими, яких в жалобних промовах назвали «Небесною сотнею».
Троїцький ліцей долучився до акції «Ангели пам’яті», присвяченої вшануванню загиблих героїв.
В початкових класах було проведено захід вшанування загиблих героїв, на який було запрошено Лозову Н.О.. Організовано тематичну виставку, яку поповнила експонатами Наталія Олексіївна.
Учні 5 – 11 класів долучилися до лінійки – реквієму «Пам’яті Героїв Небесної Сотні» і вшанували загиблих хвилиною мовчання.

Тато, мама, я - спортивна сім`я

7 лютого 2019 року у спортивному залі Троїцького ліцею відбулалися сімейні змагання "Тато, мам, я - спортивна сім`я".

Метою змагань є залучення до занять фізичною культурою різних верств населення та пропаганда здорового способу життя. Позмагатися у силі, спритності, швидкості зібралося 10 сімей. В урочистій частині змагань до учасників з привітанням і побажанням звернулася директор ліцею Меніна Галина Михайлівна. у перервах між конкурсами для гостей свята демонстрували свої таланти учасники хореографічного колективу ліцею.

У загальному заліку переможці були визначені за сумою баліів, які набрала сім`я. Після ретельних підрахунків члени журі визначили трійку сімей переможців. Третє місце посіла сім`я Майорових - Уварових (3 - Б клас), друге місце сім`я Кучеренко (4 - А клас), а переможцем стала сім`я Некрилових (3 - Б клас). Незважаючи на те, що були обрані переможці змагань, дипломи і подарунки отримали всі учасники.

Дякуємо гостям, провідним фахівцям Троїцького центру зайнятості Закутській Анастасії Валеріївні та Лихобабенко Олені Володимирівна за підтримку заходу.

22 січня 2019 року в Троїцькому центральному будинку культури відбувся урочистий концерт з нагоди 100-річниці Дня Соборності України "Соборність в душах, єдність у серцях".

У концертній програмі взяли участь творчі колективи "Троїцького ліцею Троїцької селищної ради Троїцького району Луганської області".

20 грудня початкова школа "Троїцького ліцею Троїцької селищної ради Троїцького району Луганської області" гостинно відкрила двері для майбутніх першокласників та їх батьків.

Дітлахи із задоволенням брали участь у розважально-пізнавальній програмі, яку підготувала Пономаренко О.І. зі своїми вихованцями. По закінченню заходу дітлахи отримали подарунки, які були зроблені учнями 3-А класу. Учні 4-Б класу, під керівництвом класного керівника Мельникової О.М., продемонстрували дітям лялькову виставу "Подарунок для сонечка". А в "Майстерні Діда Мороза", яку організували Бакаляр Л.В. та Стреблянська Н.Ю., виготовили ялинкову прикрасу "Сніговичка". Цей дарунок залишився у дітлахів на згадку про ліцей.

Батьків найбільше хвилювало питання "Що таке НУШ?", "Як навчають і виховують у Новій українській школі", "Хто буде навчати їх діточок?". Відповіді на ці запитання знайшли у виступі директора ліцею Меніної Г.М.. Приймаючі участь у фрагменті батьківських зборів у вигляді тренінгу, який підготували учителі Істоміна О.В. та Черкашиніна О.В., створили модель майбутнього вихованця ліцею. Відвідавши ранкову зустріч та фрагмент інтегрованого уроку "Я досліджую світ" у 1 класі, ознайомилися з освітнім середовищем, змінами, які відбулися у навчанні першокласників ( класний керівник Піляшенко С.М.).

Важливим етапом у початковій школі є перехід до 2-го базового рівня (3-4 класи), про що проінформувала Полстянкіна І.Є.. Учні 3-Б класу презентували уривок заходу "Прес-конференція" до якої залучили і батьків.

Відповідь на питання "Хто буде навчати першокласників?" дали самі вчителі Мельникова О.М. та Бакаляр Л.В., які ознайомили з формами та методами своєї роботи в початковій школі.

Сподіваємося на подальшу співпрацю та нові цікаві зустрічі.

Україна - єдина країна

22 січня 2019 року з нагоди святкування 100 річниці підписання Акту злуки УНР та ЗУНР, у рамках проекту «Схід та Захід – РАЗОМ!», у Троїцькому ліцеї Троїцької селищної ради було проведено І-у учнівську онлайн конференцію «Акт злуки УНР та ЗУНР – споконвічна мрія українського народу!». У конференції брали участь учні та вчителі, гості Перемишлянської ЗОШ І – ІІІ ступенів імені О. Ковча та Троїцького ліцею, а також начальник Відділу освіти, молоді та спорту Троїцької селищної ради Масленніков А.М. та голова селищної ради Троїцької ОТГ Палагно Д. П.

Ідея проведення такого навчально-виховного заходу належить вчителям історії Троїцького ліцею Луценко Оксані Василівні та вчителю історії Перемишлянської ЗОШ І – ІІІ ступенів Білобрам Ірині Володимирівні. Вчителі зустрілися в рамках проекту «Схід та Захід – РАЗОМ!» на дружній зустрічі у місті Києві, де й народилася така цікава ідея – проведення онлайн конференції.

Рівно 100 років тому – 22 січня 1919 року – здійснилася мрія багатьої українців, які досить тривалий час знаходилися під владою Російської та Австро-Угорської імперій. На Софійській площі міста Києва 22 січня 1919 року представники УНР та ЗУНР виявилии бажання з’єднатися в єдину соборну державу – Україну. На знак згоди було підписано Акт злуки УНР та ЗУНР.

Саме 22 січня 2019 року учні Троїцького ліцею та Перемишлянської ЗОШ І – ІІІ ступенів вшанували пам'ять про цю славетну подію та завершили онлайн конференцію відтворенням «живого ланцюга» та підписанням двосторонньої угоди про науково-методичну співпрацю між навчальними закладами. Директори закладів освіти Меніна Г.М. та Дух Л.В. обмінялися дружніми намірами та побажали одне одному творчого розвитку та плідної співпраці в майбутньому.

Зустріч ліцеїстів з військовослужбовцями Національної гвардії України

Мужність українських військовослужбовців, які кожного дня стримують військову агресію, служить прикладом не тільки для звичайних українців але й для всього світу.

З нагоди героїзму та надзвичайної мужності 14 жовтня в Україні відзначається День захисника України. Напередодні свята справжніх захисників у нашій державі проводяться різноманітні заходи щодо пропаганди мужності серед цивільної молоді.

10 жовтня 2018 року до «Троїцького ліцею Троїцької селищної ради Троїцького району Луганської області» завітали начальник відділу цивільно-військового співробітництва Національної гвардії України м. Київ полковник Голубівський В.М. та майор Мороз М.О.

Протягом майже години гвардійці розповідали ліцеїстам про основні задачі, роль та функції Національної гвардії України, показали відео про службу в Національній гвардії, а також де можна навчитися професії військового.

Учні з великою цікавістю слухали розповідь офіцера та ставили питання, які їх цікавили. На згадку від зустрічі з гвардійцями випускники залишили собі на пам’ять агітаційний матеріал. Деяким ліцеїстам ця зустріч допомогла визначитися з майбутньою професією.

Не забули і ми привітати наших гостей з прийдешнім потрійним святом Дня захисника України, Покровом пресвятої Богородиці та Днем українського козацтва, що нині відзначаються 14 жовтня. Військовослужбовці Національної гвардії теж були не з пустими руками – вони подарували найменьшим школярам, першокласникам, художню літературу, журнали, розфарбовки та канцелярські товари, які стануть у нагоді під час навчання.

Попереду учнів чекають ще роки навчання для здобуття омріяної професії, але гвардійці впевнені, що серед чисельної кількості майбутніх випускників обов’язково знайдуться справжні захисники Вітчизни.

"День учителя - 2018"

Поміж багатьох свят у календарі є день, коли настрій усієї країни особливо піднесений і радісний. У перший тиждень жовтня країна урочисто відзначає День працівників освіти, день, коли навчальні заклади майорять осінніми квітами і розквітають посмішками педагогів.

Відбулося таке свято і в Троїцькому ліцеї. У святковій залі зібрався весь педагогічний колектив і ветерани педагогічної праці, а учні підготували чудові концертні номери й привітання. Гарний настрій і заряд енергії отримали педагоги від сяючих очей учнів, від їхніх посмішок.

Бажаємо всім педагогам залізної витримки, натхнення, слухняних і вдячних учнів, а найголовніше – здоров’я!

20 вересня 2018 року «Троїцький ліцей Троїцької селищної ради Троїцького району Луганської області» радо зустрічав делегацію представників об’єднаних громад Луганської області.

Супроводжували гостей Демид Палагно, селищний голова, та працівники апарату селищної ради. Освіту громади представляв її начальник Артем Масленніков. Запальним танком під супровід дзвінкої української пісні та запашним короваєм учні та працівники ліцею вітали гостей.

Першокласники – найменші представники Нової української школи- запросили до своєї оселі на ранкову зустріч. Делегації було представлено класну кімнату із зонами, обладнаними за вимогами НУШ.

Двері Троїцького ліцею завжди гостинно відкриті для співпраці та обміну досвідом.

Свято "Перший дзвоник -2018"

Третього вересня в «Троїцькому ліцеї Троїцької селищної ради Троїцького району Луганської області» відбулася урочиста лінійка, присвячена святу Першого дзвоника, на яку завітали гості: Мороз Валентина Іванівна – секретар селищної ради, Яценко Володимир Олексійович – депутат селищної ради, Коваленко Віра Володимирівна – спеціаліст Відділу освіти, молоді та спорту Троїцької селищної ради, Ільницька Оксана Олексіївна – методист Відділу освіти, молоді та спорту Троїцької селищної ради.

Гості привітали першокласників зі вступом до Нової української школи. Від селищної ради малюки отримали набори для малювання; від Відділу освіти, молоді та спорту Троїцької селищної ради - набори «Лего». ТОВ «Нібулон» за давньою традицією подарували ліцеїстам м’ячі.

Свято Першого дзвоника - завжди урочистий і надзвичайно хвилюючий день. Він незабутній своєю атмосферою, доброзичливими і щирими посмішками, свіжістю оновлених класів і, звичайно, першим дзвоником.

Серед особливостей цього навчального року є те, що в учні першого класу починають своє навчання в умовах Нової української школи. Саме тому на святковій лінійці по-особливому тепло вітали найменших ліцеїстів– наших першокласників.

Навчальний рік розпочався. Тож нехай він відкриє перед школярами нові горизонти пізнання себе і світу, вчителів надихне успіхами вихованців, батьків – гордістю за своїх дітей!

Україна – єдина Соборна держава

Щороку 22-го січня в Україні святкують День Соборності. Історичним підґрунтям цієї дати стало проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося у 1919 році, і було ще одним проявом віковічного прагнення українців до своєї незалежності.

День Соборності – це нагадування про те,що сила нашої держави – в єдності українських земель.

Зметою формування національної свідомості гімназистів, виховання у них почуття патріотизму та з нагодивідзначення Дня Соборності України в гімназії організовано та проведено ряд заходів:

-виховні години: «Славетні імена України», «Великі творці Соборності»;

-книжкова тематична виставка літератури в шкільній бібліотеці “Соборна Україна: від ідеї до життя”;

-конкурс малюнків «Соборна Україна– це значить, що наша Держава – єдина!», «Історія України і державотворення»;

-лінійка пам'яті «Україна – єдина Соборна держава»;

-учнівська конференція «Соборність України: від ідеї до сьогодення».

Новий рік 2018!

Кожна дитина і доросла людина з нетерпінням чекають свята Нового Року. Ялинка, подарунки, салют, здійснення мрії, святковий настрій - із такими словами у більшості людей асоціюється новорічне свято.

Мабуть, кожен хотів би, щоб цей Новий рік пройшов незабутньо, чарівно, неповторно… Всі люди в душі є мрійниками. Кажуть, якщо в Новий рік загадати бажання воно обов'язково здійсниться. Існує думка: як зустрінеш свято Нового Року так його і проведеш.
Не обминув радісний, святковийнастрій і Троїцьку гімназію. Коли діти дорослішають, дуже важливо зуміти зберегти у їх серцях віру в чудеса. А Новий рік - це свято, коли чудеса трапляються кожну секунду. Всі учні з нетерпінням чекали цього дня, коли до них завітає чарівна Новорічна казка з Дідом Морозом, Снігуронькою, подарунками, яскраво-казковим бал-маскарадом. Чекали і дочекались! Напередодні канікул у гімназії відбулися Новорічні свята для учнів початкової школи, учнів 5-7 класів та учнів 8-11 класів. У цікавій формі пройшло новорічне свято для учнів старшої школи «Новорічна подорож країнами світу», а учні середньої ланки опинилися у казці в якій чарівний принц обирав для себе наречену. Діти отримали багато незабутніх вражень та позитивних емоцій, показали свої таланти під час виступів, проявили увагу, спритність, ерудованість у конкурсах та вікторинах.

Сподіваємось, що цей святковий настрій у дітей залишиться надовго!

Тиждень права, Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства" в Троїцькій гімназії.

Сучасний стан розвитку суспільства, складний характер політичної та соціально – економічної ситуації в країні вимагають визначити правову підготовку та правове виховання як пріоритетні напрямки в освіті. Також визначальне значення для розвитку нашої держави має патріотичне виховання дітей та учнівської молоді. Проведення Тижнів права сприяє консолідації зусиль закладів освіти, місцевого самоврядування, органів виконавчої влади та правоохоронних органів у справі правового та громадянського виховання дітей та учнівської молоді.

Проведення Всеукраїнського тижня права у Троїцькій гімназії мало за мету сприяння усвідомленню учнями того, що важливими умовами існування демократичного суспільства є правова освіченість громадян, повага до прав людини, толерантність, уміння знаходити компроміси, формуванню ставлення до загальнолюдських цінностей, розвитку в учнів правової і громадянської компетентностей.

Проведення тижнів правових знань є ефективним засобом підвищення правової культури учнів, стимулювання творчої активності учнів. Це дієва форма організації навчання, виховання, поглиблення рівня знань учнів, сприяти їх розвитку та поширенню світогляду.

Правові знання зміцнюють життєву позицію, розвивають свідомість учнів, удосконалюють поведінку школярів у соціальному оточенні, загострюють почуття непримиренності до негативних явищ.

Протягом тижня проводилася робота щодо ознайомлення гімназистів з міжнародним та національним законодавством у сфері прав людини, з основними правами та свободами, які ними проголошено, щодо застосування на практиці знань,які допомагають захистити дитині власні права. Окремо було наголошено на проблемі порушення прав людини як з боку держави, так і з боку інших людей.

Напередодні тижня правових знань була проведена підготовча робота. Відбулося засідання учнівського гімназійного парламенту, на якому був розроблений план проведення тижня.

Тиждень розпочався лінійкою-стартом, де були намічені основні цілі і завдання тижня, оголошено програму тижня.

Класні години цього тижня були присвячені темі Проведення годин спілкування «Ніхто не має права образити дитину!». Класоводи та класні керівники ознайомили дітей з їх основними правами та способами їх захисту.

На зустрічі з учнями 6-х класів інспектор ювенальної превенції майор поліції Гребенюк О.М. розказав про наслідки порушення прав людини. Представники Троїцького районного відділу ДРАЦС провели бесіду з учнями 10-11-х класів, у ході якої пояснили, як діяти, коли у вас вимагають хабар. Проблема хабарництва розглядалася у зв’язку зі вступною кампанією.

На уроках також були проведені тематичні хвилинки «Права людини», «Стоп – насильство!».

У бібліотеці був обладнаний куточок правових знань, де розміщені добірки нормативних актів в галузі захисту прав людини, захисту прав дитини, інша правознавча література.

З учнями, які є активними учасниками життя гімназії, представниками учнівського самоврядування було проведено круглий стіл “Формування правової культури та активної громадянської позиції учнів”.

З учнями 9-х класів було проведено брейн-ринг «На терезах Феміди». У ході гри гімназисти знаходили шляхи захисту прав людини, на практиці освоювали навички роботи з нормативно-правовими документами.

У рамках Тижня права гімназисти взяли участь у конкурсі малюнків «Я маю право», конкурсі відео презентацій «Булінг – підліткове насильство у школі».

За ініціативою гімназійного самоврядування на сторінці Facebook була організована естафета «Стоп-насильство». Гімназисти виступили проти порушення прав людини та застосування будь-яких видів насильства.

З метою вивчення рівня актуальності проблеми булінгу у Троїцькій гімназії, було проведено анонімне опитування. Опитування проводилося серед учнів 7-11 класів. Було опитано 100 учнів. 29 опитаних відповіли, що були жертвами боулінгу. З них 16 вказали, що зазнавали психічного насильства, 7 – фізичного, 1 – економічного. 5 учнів зазначили, що зазнавали і фізичного і психічного насильства. Ті учні, які стикалися з проблемою боулінгу, вказали, що булерами були однокласники або інші школярі – 13 учнів, однолітки або старші діти поза школою – 13 учнів, батьки – 1 учень, інші дорослі – 2 учні.

Серед учнів 5-11 класів було також організовано конкурс проектів «Зробимо світ доступнішим». Учні у своїх роботах показали, що необхідно зробити, щоб люди з особливими потребами могли вільно пересуватися і не відчувати ніяких обмежень. З метою висвітлення проблеми порушення прав людей з обмеженими можливостями, для учнів 5-11 класів були організовані перегляд та обговорення відео сюжетів «Толерантне ставлення до людей з особливими потребами»

З метою проведення правоосвітньої роботи з батьками на сайті Троїцької гімназії була розміщена інформація щодо відповідальності батьків за виховання, навчання та розвиток дитини, а троком відповідні нормативні акти. Для батьків учнів 5-х класів було проведено лекцію «Порушення прав дитини у сім’ї»

Наприкінці тижня правових знань відбулася лінійка-підсумок, на якій були відзначені найактивніші його учасники.

День Гідності та Свободи.

Указом Президента України від 13 листопада 2014 року з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного та майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору, в Україні установлено День Гідності та Свободи, який відзначатиметься щорічно 21 листопада.

В Троїцькій гімназії до Дня Гідності та Свободи було проведено загальногімназійну лінійку-реквієм, мета якої - вшанувати патріотизм і мужність громадян країни, прищеплювати любов до Батьківщини, зберегти та донести до учнів об’єктивну інформацію про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, розвивати бажання стати гідними громадянами України.

Для чого люди вийшли на майдан?

Що їхні сонні душі розбудило?

Розвіявся густий-густий туман,

Що прикривав всю правду так грайливо…

Для чого мерзнем, нащо стоїмо?

Бо хочем Україну ми підняти!

Її «Європою» ми гордо назвемо

Бо вона гідна статус такий мати.

Для збереження світлої пам’яті всіх героїв Майдану та воїнів-захисників України, які загинули за гідність і свободу нашої Вітчизни діти запалили свічки, щоб в скорботі схилити низько голови перед пам’яттю людям різного віку, яких було вбито у мирний час ХХІ століття.

Запали свічу…

нехай засяє тихийвогник у душі твоїй.

І солдат, щосмертьприйняв, хай знає,

Що він буде жити в пам’яті людській.

Запали свічу і віднайди хвилину,

Погляд свій на зорях зупини.

ПомолисяБогу за чиюсь дитину,

Хай до неба линуть молитви…

Запали свічу і помолися тихо,

За усіх, хто згинув в полум‘ї війни.

Їхня смерть спиняє люте лихо,

Щоб ми жили́- загинуливони…

Запали свічу, знайди хвилину…

Ще довго-довго з покоління в покоління будуть передавати батьки синам і дочкам, а ті своїм дітям спогади про тих, кого було вбито на майдані, тих, хто залишив земне життя у 2013-2014 рр. Це наша Небесна сотня. Ця подія сколихнула весь світ, не залишила байдужою жодну душу.

Хвилиною мовчання діти вшанували пам'ять Героям Майдану і воїнам – захисникам України, які загинули за світле майбутнє України під час проведення на Сході України АТО.

Відзначаючи День Гідності та Свободи, ми сповнені гордістю за наших співвітчизників, які понад усе цінують свободу і гідність та продовжують боронити незалежність України від зовнішньої агресії.

Троїцька гімназія гостинно зустрічає освітян Львівщини.

24 жовтня делегація педагогів зі Львівщини продовжила знайомство з навчальними закладами Троїцького району. Цього разу гості завітали до Троїцької гімназії де вчителі та учні гостинно зустрічали пані Ольгу Олеярчик і пані Анну Шубертович - освітян зі Львівщини, Любов Лантрат – завідуючу районним методичним кабінетом, Оксану Ільницьку – методиста РМК.

Троїцька гімназія – заклад, знаний своїми традиціями, міцним педагогічним колективом, який з’єднує зусилля всіх зацікавлених сторін задля розвитку навчального закладу. Все це пролунало у виступі заступника директора гімназії Ірини Лємзякової. А далі розпочалося знайомство зі школою.Гості не просто ходили приміщенням, а активно і невимушено спілкувалися з колегами, адже професійні інтереси у вчителів однакові, і у кожного є свої власні напрацювання, педагогічні знахідки, професійні «родзинки».

Олеся Христосенко, учитель української мови та літератури Троїцької гімназії, провела для гостей урок у 6-Б класі . Діти працювали в групах. На уроці були використані різноманітні форми і методи роботи, використовувалися технічні засоби навчання. Урок пройшов у доброзичливій атмосфері. Діти були не пасивними слухачами, а активними учасниками навчально-виховного процесу.

Спілкування продовжилося в краєзнавчому музеї, де гості, роздивляючись експонати, розповідали про культурні та етнографічні цінності свого краю, ділилися спогадами про звичаї і традиції.

Наступним етапом було засідання методичного об’єднання вчителів початкових класів. Троїцькі педагоги та гості жваво обговорювали впровадження « Нової української школи». Гості брали активну участь у різноманітних інтерактивних вправах, використовували різні прийоми роботи в групах, переглянули та обговорили виступ-презентацію керівника гімназійного методичного об’єднання вчителів початкових класів Світлани Піляшенко .

День закінчився цікавою зустріччю колективу гімназії з гостями, для яких учні підготували концертну програму. Ірина Лємзякова, заступник директора Троїцької гімназії, презентувала колектив і розповіла про його досягнення. Наскрізною ниткою виступу стала робота гімназії з національно-патріотичного виховання, про яку розповіла заступник директора з ВР Марина Шаповалова. Усі відзначили, що в умовах сьогодення патріотичне виховання є стрижнем виховної роботи будь-якого навчального закладу як на Сході, так і на Заході нашої держави. І це цілком зрозуміло, адже саме патріотизм є підґрунтям нашого єднання.

І, як і в кожному навчальному закладі, що відвідали наші колеги, головним стрижнем стало спілкування всіх присутніх за горнятком кави. Питання, які викликають зацікавленість педагогів, – майже всюди однакові: пошуки шляхів реформування освітнього простору, роль і місце в цьому процесі кожної шкільної родини, кожного вчителя, організація і проведення виховних заходів з національно-патріотичного виховання, а також особистий методичний доробок вчителів.

Тому при прощанні колеги із Західної України, за їхніми словами, вважали себе вже повноправними членами Троїцької гімназійної родини.

На добру згадку про незабутню зустріч гості отримали невеличкі сувеніри, з любов’ю виготовлені гімназистами.

Тиждень української мови в гімназії

Усе більше зростає роль школи у формуванні особистості в сучасних умовах національного відродження України, і стає зрозумілою велика роль учителя української мови і літератури.

З 09 по 20 березня в Троїцькій гімназії проходили дні української мови. У рамках декади вчителями-предметниками були проведені конкурси малюнків до творів Т. Шевченка, конкурси плакатів, стіннівок, творчих робіт на українську тематику.

Учителями української мови були проведені такі заходи: конференція «Сторінками творів Шевченка» (11-А - Калашник О.М.), літературно-мовний КВК ( 7-А, 7-Б - Ушатова І. В.), круглий стіл “Україна сьогодення” (8-А, 8-Б - Меніна Г.М.), мовний брейн-ринг (6 кл. - Татарінова О. М.), бінарний урок «Традиційно-побутова культура у селі та місті. Доля жінки у творчості Шевченка» (9-А - Христосенко О. М., Луценко О. В.).

Учителі разом з учнями брали участь у створенні відеоролика «Рідна мова в серці у моїм».

Усі заходи були направлені на розвиток особистості на традиціях української історії та культури та на виховання поваги до культурно-національних цінностей України, виховання патріотизму, відданості Батьківщині.

О. М. Христосенко, голова МО

учителів української філології

Троїцької гімназії

Україна – єдина країна!

Тобі, Україно, мій мужній народе,

Складаю сьогодні я пісню свободи.

Радіймо сонцю й днині мирній,

Єдиній і Соборній Україні!

Такими словами розпочалася лінійка в Троїцькій гімназії, присвячена Дню Соборності України.

День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, яке відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.

На лінійці учнів ознайомили з історією цього державного свята та продемонстрували невеликий фільм про цей день. Героїв, які віддали свої життя у боротьбі за цілісність нашої держави, вшанували хвилиною мовчання. Гімназисти та вчителі виконали Державний Гімн України й утворили живий ланцюг, як символ єдності дій та соборності душ українського народу. Про єдність, нашу славетну Батьківщину, незламний дух українського народу звучало у піснях, що виконали Фролова Марія та ансамбль учнів 5-6 класів. Під час лінійки було створено «Коло єдності» з усіма областями нашої країни, які символічно об’єднали разом з учнями начальник відділу освіти Суська Л.І. та головний спеціаліст відділу освіти Троїцької РДА Грибинюк Є.О..

Віримо, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною. Ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки. Плекаймо все, що працює на ідею загальнонаціональної єдності, повсякчас пам’ятаючи про незліченні жертви покладені на вівтар незалежності, соборності, державності.

Ми віримо в майбутнє твоє, Україно! –

Говорять сьогодні дорослі й малі.

Бо ти в нас – найкраща, бо ти в нас єдина,

Немає такої, як ти, на землі!

Посвята в гімназисти

Наша гімназія славна своїми традиціями. Одна з найкращих – приймати до великої гімназійної родини нових гімназистів – учнів п’ятих класів, які протягом першої чверті довели, що вони дійсно гідні носити почесне звання ГІМНАЗИСТ!

27 жовтня 2016 року в Троїцькій гімназії відбулася традиційна урочиста церемонія посвяти в гімназисти. На святі були присутні адміністрація гімназії, вчителі, батьки, учні. До гімназійної родини приєдналося 38 п’ятикласників. Вони разом із класними керівниками Оксаною Луценко, Іриною Крикуновою презентували свої класні колективи.

Рішення гімназійної ради виголосив президент гімназії Кирило Суський. Під час урочистостей п’ятикласники дали клятву гімназиста та виконали гімн навчального закладу. П’ятикласники пообіцяли гідно нести звання гімназиста Троїцької гімназії через усе життя.

Кiлькiсть переглядiв: 824

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.